Menu

Nowy przewoźnik na łódzkim lotnisku. Polecimy z Łodzi do Edynburga i Pragii.

Od 14 lipca z łódzkiego lotniska będziemy mogli polecieć do Edynburga i Pragi. Loty będzie obsługiwał Czech Airlines.


2015-06-15


Loty transferowe z Łodzi przez Monachium

Od 29 marca z Łodzi odbywać się będą dwa loty dziennie do Monachium oraz 6 lotów w tygodniu do Amsterdamu.

2015-03-25


Łódź - Amsterdam; Łódź - Monachium. Nowe połączenia lotnicze łódzkiego lotniska.

Adria Airways uruchamia nowe połączenie łączące Łódź z Amsterdamem i Monachium.


2014-11-26


4You Airlines nie wystartuje...

Spółka 4You Airlines na swojej stronie internetowej potwierdziła, iż nie będzie w stanie świadczyć usług.

2014-10-25


Nowe połączenia lotnicze z Łodzi

Linia Lotnicza 4YOU Airlines ogłasza bazę i 8 nowych regularnych tras z Łodzi.

2014-07-18


Rozpoczął się remont pasa na Łódzkim Lotnisku

Na łódzkim lotnisku rozpoczął się dziś (05.05.2014) remont fragmentu pasa startowego.

2014-05-05PomocPomoc

Jak korzystać z naszej wyszukiwarki lotów:


KROK 1

W pierwszym kroku należy określić kiedy, skąd i gdzie lecimy. Jeśli podróż jest w dwie strony określamy także datę powrotu na prawym kalendarzu.


s1_828771
Opcje wyszukania:

 • "przelot z" - miasto, z którego chcemy wylecieć, "do" - miasto, do którego chcemy lecieć. Aby określić proszę wpisać kod lotniska, nazwę miasta lub wybrać destynację z listy (kilakjąc na globus)
 • "lot bezpośredni" - jeśli zaznaczymy tą opcję wyszukiwarka będzie szukać lotów tylko bezpośrednich, bez przesiadek. Uwaga, czasami jednak się zdarza że lot z przesiadką może okazać się tańszy
 • "przelot one way" - jeśli zaznaczymy tą opcję zostaną pokazane tylko połączenia w jedną stronę
 • "typ":
  • "linie lowcost i regularne" - opcja ta pozwala wyszukać połączenia regularnych i tanich przewoźników
  • "linie regularne" - opcja ta pozwala wyszukać połączenia tylko regularnych przewoźników
  • "linie lowcost" - opcja ta pozwala wyszukać połączenia tylko tanich przewoźników
 • "klasa" - dotyczy tylko linii regularnych, do wyboru mamy klasę ekonomiczną, biznes lub pierwszą
 • "liczba pasażerów" - w różnych liniach lotniczych mogą okazać się pewne zniżki na pasażerów w różnym wieku, zatem należy określić wiek poszczególnych pasażerów, tj. dorośli, młodzież (na ogół 24-26 lat), dzieci (na ogół 2-12 lat), niemowlęta (na ogół do 2 lat), seniorzy (na ogół powyżej 65 lat). Przy wyborze niedorosłych pasażerów będzie potrzebne podanie daty urodzenia, która faktycznie zweryfikuje wiek podróżnych.
 • "Znajdź tańszą taryfę +/- 3 Dni" - opcja pozwala na wyszukanie najtańszych połączeń na +/- 3 dni od wpisanej daty wylotu i powortu
 • "linie lotnicze" - opcja ta pozwala na wybór maksymalnie trzech linii lotniczych

Po określeniu wszelkich parametrów podróży klikamy "Szukaj" aby wyszukać najodpowiedniejsze połączenia, proces szukania może potrwać kilka lub kilkadziesiąt sekund.

KROK 2

 

W tym kroku zostaną wyświetlone najlepsze znalezione połączenia lotnicze dla określonych wcześniej parametrów. Z listy wyników należy wybrać opcję, która będzie najbardziej nam odpowiadała i kliknąć ikonkę "szczegóły".


Przy każdej wyświetlonej opcji podana jest linia lotnicza, dokładna data i godzina wylotu i powrotu czasu lokalnego oraz cena, łączna jak i rozdzielo na na poszczególne grupy wiekowe. Podane jest również miasto w którym następuje międzylądowanie (jeżeli lot nie jest bezpośredni) oraz czas przesiadki. Cena zawiera wszelkie opłaty lotniskowe, paliwowe, rezerwacyjne itp. Czasami zdarzyć się może (najczęściej przy tanich liniach lotniczych), że linia będzie chciała doliczyć opłatę za bagaż oraz opłatę za płatność kartą. Informacja o ewentualnych dopłatach znajduje się w kolejnym kroku rezerwacji.

Przy każdym połączeniu podane są formy płatności za dany bilet (gotówka, karta, przelew) oraz data, do kiedy trzeba wykupić bilet.

s2_824407


Ponadto w tym kroku można też się dowiedzieć o ogólnych zasad danej linii klikając link "warunki taryfy".

 

Po wybraniu optymalnego połączenia klikamy "Wybierz".

KROK 3

 

W trzecim kroku rezerwacji widnieje już ostateczna cena za bilet. Należy wypełnić wszystkie pola zaznaczone gwiazdką (*) nie używając polskich znaków. Przy młodzieży, dzieciach itp. określamy datę urodzenia. Możemy również podać numer karty Euro26 lub ISAC, gdyż niektóre linie akceptują zniżki dla młodzieży.
Jeżeli chcemy otrzymać fakturę za zakupiony bilet należy zaznaczyć opcję "Faktura VAT" i wypełnić zaznaczone gwiazdką pola.
Następnie przechodzimy do formy płatności. Przy regularnych liniach lotniczych mamy do wyboru płatność kartą kredytową lub przelewem.

s3_892740

Przy opcji przelew dokonujemy rezerwacji, która jest ważna do 72h (o ile lot nie jest wcześniej niż za 72h). Przy wyborze płatności przelewem pokazują się dane konta, na które należy dokonać przelewu (przelew musi być dokonany do daty podanej w potwierdzeniu). Po upływie tego terminu, w przypdku braku wpłaty, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. UWAGA! Linia lotnicza może zmienić termin wykupu biletu. W takim przypadku skontaktuje się z Państwem konsultant Call Center.

 

Gdy wybierzemy płatność kartą należy uzupełnić dodatkowe pola. Połączenie w tym momencie jest szyfrowane.

 

Przy zakupie lotu tanią linią lotniczą dostępna jest tylko płatność kartą kredytową.


Na końcu rezerwacji należy zaznaczyć formę dostarczenia biletu. Dostępny będzie jedynie etix (czyli bilet elektroniczny), gdyż z dniem 1 czerwca 2008 roku zostały wycofane papierowe bilety lotnicze i zastąpiono je biletami elektronicznymi.


Prosimy sprawdzić czy wszystkie podane dane są poprawne. Jeżeli Państwa dane się zgadzają należy kliknąć przycisk "Rezerwuj". Kliknięcie na ta ikonkę jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i warunków rezerwacji. Następnie pokaże się potwierdzenie rezerwacji.

 

KROK 4

 

W ostatnim kroku widzimy potwierdzenie rezerwacji.
Jeśli wyskoczył jakiś błąd prosimy o niezwłoczny kontakt z nasza infolinią 0 801 800 058 (pn. - pt. 9-17) lub 0 801 08 08 06 (sb 9-15)
Potwierdzenie rezerwacji zostanie przesłane na wskazany w formularzu adres e-mail.
Jeśli został zarezerwowany bilet regularnych linii lotniczych (np. British Airways, KLM, Lufthansa, LOT itp.) po rezerwacji biletu należy niezwłocznie skontaktować się z Operatorem w celu potwierdzenia danych karty kredytowej lub potwierdzenia dokonania przelewu (0 801 08 08 06).
Przy zakupie biletu tanich linii lotniczych (np. RyanAir, WizzAir, Norwegian itp.) nie ma potrzeby kontaktu z Operatorem. Karta kredytowa jest obciążana automatycznie, a potwierdzenie otrzymane na adres e-mail jest biletem.
Otrzymany bilet lotniczy należy wydrukować i okazać przy odprawie na lotnisku.
Najważniejszym dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby uprawnionej do lotu jest dowód osobisty (na trasach UE) lub paszport pasażera.