Menu

Nowy przewoźnik na łódzkim lotnisku. Polecimy z Łodzi do Edynburga i Pragii.

Od 14 lipca z łódzkiego lotniska będziemy mogli polecieć do Edynburga i Pragi. Loty będzie obsługiwał Czech Airlines.


2015-06-15


Loty transferowe z Łodzi przez Monachium

Od 29 marca z Łodzi odbywać się będą dwa loty dziennie do Monachium oraz 6 lotów w tygodniu do Amsterdamu.

2015-03-25


Łódź - Amsterdam; Łódź - Monachium. Nowe połączenia lotnicze łódzkiego lotniska.

Adria Airways uruchamia nowe połączenie łączące Łódź z Amsterdamem i Monachium.


2014-11-26


4You Airlines nie wystartuje...

Spółka 4You Airlines na swojej stronie internetowej potwierdziła, iż nie będzie w stanie świadczyć usług.

2014-10-25


Nowe połączenia lotnicze z Łodzi

Linia Lotnicza 4YOU Airlines ogłasza bazę i 8 nowych regularnych tras z Łodzi.

2014-07-18


Rozpoczął się remont pasa na Łódzkim Lotnisku

Na łódzkim lotnisku rozpoczął się dziś (05.05.2014) remont fragmentu pasa startowego.

2014-05-05Wizz Air - nowe zasady dotyczące bagażu podręcznegoWizz Air - nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego

Wizz Air - nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego
2012-10-04

Linie lotnicze Wizz Air, stwierdziły w ostatnich latach rosnący problem przepełnienia kabin samolotów z powodu nadmiernej ilości bagażu wnoszonego na pokład. Powoduje to nie tylko niewygody dla wszystkich pasażerów, ale również przyczynia się do znacznych opóźnień.

W celu rozwiązania tego problemu od sierpnia Wizz Air wprowadził na próbę innowacyjne zasady polegające na podziale bagażu podręcznego na dwa typy. W wyniku pozytywnego wyniku próby, od 24 października nowe zasady obowiązywać będą na wszystkich trasach Wizz Air. Nadal obowiązuje zasada zezwalająca jednemu pasażerowi na wniesienie wyłącznie jednej sztuki bagażu podręcznego do kabiny samolotu.

Dwa typy bagażu podręcznego – informacje:
1.Mały bagaż podręczny:
Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem.

2. Duży bagaż podręczny:
Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, można go wnieść na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 45 PLN. Opłatę można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu lub można dodać ją do rezerwacji w późniejszym terminie. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 56x45x25 cm.

Opłata za duży bagaż podręczny dokonana w Internecie przed terminem podróży wynosi 45 PLN. Wizz Air ma nadzieję, że każdy pasażer zadecyduje o typie przewożonego bagażu z wyprzedzeniem i opłaci tę opcję w Internecie do 3 godzin przed podróżą. Opłata pobierana na lotnisku wynosi 90 PLN przy odprawie lub 135 PLN przy wyjściu do samolotu.

Nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego obowiązywać będą dla wszystkich lotów zarezerwowanych od dnia 4 października 2012 r. odbywających się od dnia 24 października 2012 r. Pasażerowie, który dokonali rezerwacji lotu przed 4 października 2012 r. mogą wnieść na pokład duży bagaż podręczny bezpłatnie.

Zasady te obowiązują już w odniesieniu do lotów na trasie Katowice-Londyn Luton i nie ulegną zmianie.

Nowe zasady nie dotyczą lotów z lub do Ukrainy, z wyjątkiem lotów na trasie Budapeszt-Kijów oraz Londyn Luton-Kijów. Zasady te nie dotyczą lotów obsługiwanych przez Wizz Air Ukraine (WAU).